ΑΓΩΝΕΣ GR

Σάββατο, 22 Οκτωβρίου 2016 11:52

«Χρυσά» τα ελληνόπουλα στο F1 Schools

Ονειρεύτηκαν, φαντάστηκαν, δημιούργησαν, καινοτόμησαν, πραγματοποίησαν το όνειρό τους. Είναι οι πρεσβευτές της νεολαίας, εμπνέοντας τους πάντες και αποδεικνύοντας πως το ταλέντο, η επιμονή και η υπομονή ανταμείβονται.
Ο Λάμπρος Αθανασούλας θα συμμετάσχει στο Ράλι Κύπρου, τελευταίο αγώνα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ράλι. Ο Έλληνας οδηγός στο πρόσφατο Ράλι Ακρόπολις που διεξήχθη επίσης στο πλαίσιο του ΕΠΡ κατέκτησε τη δεύτερη θέση με ένα Skoda Fabia R5.
Παρασκευή, 16 Σεπτεμβρίου 2016 12:06

Αέρινος πιτσιρικάς στο Mini GP Cup

Η αυλαία του πρωταθλήματος Mini GP Cup έπεσε για την εφετινή χρονιά με τον τελευταίο αγώνα, όπου ο Βασίλης Παντελεάκης κατέκτησε για δεύτερη συνεχή χρονιά τον τίτλο στη μικρή κατηγορία.
Το τελευταία σε εξέλιξη αγωνιστικό Fabia με την κωδική ονομασία R5 έρχεται σε λίγες ημέρες στην Ελλάδα προκειμένου να κάνει την εμφάνισή του σε αγώνα του πανελληνίου πρωταθλήματος ράλι.
Τρίτη, 30 Αυγούστου 2016 05:42

Νίκη με διαφορά 8 χιλιοστών! (vid)

Μία μεγάλη μάχη είχαμε στον αγώνα Firestone 600 των IndyCar στην πίστα Motor Speedway του Τέξας, όπου κέρδισε ο Γκράχαμ Ράχαλ.
Σάββατο, 09 Ιουλίου 2016 10:14

Διήμερο γιορτής του Καρτ στην Πάτρα

Η μοναδική διοργάνωση που έχει γίνει θεσμός και φέτος έχει τραβήξει το ενδιαφέρον των κορυφαίων οδηγών αγώνων καρτ και ο αριθμός των συμμετοχών αναμένεται μεγάλος.
Παρασκευή, 08 Ιουλίου 2016 11:05

Έτοιμα όλα για 8o P.I.C.K. Patras

Το 8ο Patras International Circuit for Karts έχει προγραμματιστεί για το διήμερο 24-25 Σεπτεμβρίου και βαδίζουμε στην τελική... ευθεία!
Το τελευταίο Σαββατοκύριακο του Ιουνίου (25-26/6) πραγματοποιήθηκε ο 3ος αγώνας του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ταχύτητας στην πίστα των Μεγάρων.
Σάββατο, 02 Ιουλίου 2016 13:53

Πρωτιά με διαφορά για Κορωνάκη

Ο Βασίλης Κορωνάκης οδήγησε μπροστά από τη στιγμή της εκκίνησης χωρίς να κοιτάξει πίσω του, ούτε μια στιγμή και πέρασε τη γραμμή του τερματισμού χωρίς να δώσει μάχη με άλλον αναβάτη.
Η περιοχή της Φθιώτιδας φιλοξένησε στις 25-26 Ιουνίου το 33ο «Ι ΚΤΕΟ Χαλκιάς» Ράλλυ Φθιώτιδος, αγώνα που αποτέλεσε τον 5ο γύρο του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ράλλυ
Στις Σέρρες έγινε ο τρίτος γύρος του κυπέλλου Βορείου Ελλάδος, όπου νικητής αναδείχθηκε ο Φώτης Μπρόζος