12/02/2018 - 12:04

«Άλωσαν» τη Βοστώνη οι Καβαλίερς - Όλα τα αποτελέσματα του NBA (vids)

Χωρίς να συναντήσουν καμία ιδιαίτερη δυσκολία, οι Καβαλίερς επικράτησαν με 121-99 των Σέλτικς στο «TD Garden», όπου αποσύρθηκε η φανέλα του θρύλου της ομάδας της Βοστώνης, Πολ Πιρς. Δείτε τα  υπόλοιπα αποτελέσματα του NBA και παρακολουθείστε τα highlights των αγώνων.

Κορυφαίος για τους Καβς, που πέτυχαν σημαντική νίκη επί των Σέλτικς, ήταν ο ΛεΜπρόν Τζέιμς, ο οποίος… πλησίασε στο triple-double, τελειώνοντας το ματς με 24 πόντους, 8 ριμπάουντ και 10 ασίστ σε μόλις 27 λεπτά συμμετοχής.

Μάλιστα, ο «βασιλιάς» αποχώρησε προσωρινά από το παρκέ στην πρώτη περίοδο, καθώς το γόνατο του συγκρούστηκε με εκείνο του Άρον Μπέινς, χωρίς πάντως να έχει υποστεί σοβαρή ζημιά.

Πολύ καλή απόδοση είχαν, επίσης, οι Τζόρνταν Κλάρκσον (17 πόντους) , Ρόντνεϊ  Χουντ (15 πόντους) και Τζόζεφ Σμιθ (15 πόντους).

Από την πλευρά των γηπεδούχων, ξεχώρισε ο Τέρι Ροζίερ που σημείωσε 21 πόντους, με τους Κάιρι Ίρβινγκ και Μάρκους Μόρις να προσθέτουν 18 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-31,20-33,22-31,25-26.