05/08/2018 - 14:21

Ισχυρή παράδοση τα 2-3 τέρματα!

Γράφει ο :

Ο Τάσος Ζαφειράκης αναλύει στο Sportotal.gr την αναμέτρηση Αμπερντίν- Ρέιντζερς και προτείνει 2-3 τέρματα στο παιχνίδι!

ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ- ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ: (15:00)

Σε παράδοση «μπετόν» εξελίσσονται οι αγώνες μεταξύ των δυο ομάδων, καθώς και οι 11 τελευταίοι ολοκληρώθηκαν με 2-3 τέρματα!

Η γηπεδούχος αγωνίστηκε την Πέμπτη στο Μπέρνλι και χρειάστηκε να πάει σε παράταση, καθώς και το δεύτερο παιχνίδι για την πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα λιγκ η κανονική του διάρκεια έληξε με το ίδιο ακριβώς σκορ του πρώτου παιχνιδιού ,δηλαδή 1-1!

Επομένως, δεν αναμένεται να εμφανιστεί και τόσο «φρέσκια» κόντρα στην ομάδα της Ρέιντζερς και το ματς αυτό θέλει από την ίδια μεγάλη προσοχή.

Τα ίδια όμως ισχύουν και για την φιλοξενούμενη, η οποία και αυτή είχε ευρωπαϊκό παιχνίδι, ωστόσο αποκλείστηκε από τη συνέχεια με το εντός έδρας 1-1, δεδομένου ότι στο πρώτο ματς οι δυο ομάδες είχαν μείνει στη «λευκή» ισοπαλία!

Συνεπώς, στοιχηματικά εδώ θα ακολουθήσουμε την παράδοση προτείνοντας τα 2-3 τέρματα συνολικά στο παιχνίδι!

ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ-ΡΟΣΤΟΦ: (19:00)

Μετά τα πανηγύρια για την κατάκτηση του Σούπερ Καπ ήλθε το απογοητευτικό 0-0 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με την Κρίλια στη Σαμάρα και την προσγείωσε στην πραγματικότητα!

Είχε την κατοχή της μπάλας, έπαιξε μεθοδικά, αλλά το επιθυμητό αποτέλεσμα ποτέ δεν ήλθε.

Φάνηκε σαν να έμεινε από δυνάμεις.

Η φιλοξενούμενη Ροστόφ από την άλλη, χρειάστηκε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος να κάνει μόνο τα απαραίτητα προκειμένου να περάσει νικηφόρα με 1-0 από την έδρα της Αχμάτ Γκρόζνι.

Έπαιξε όμως με παίχτη παραπάνω από το 25ο λεπτό και στο 45ο κατάφερε να σκοράρει ο σταρ Σίγκουρντσον που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Το ματς έχει σίγουρα φαβορί και αυτό δεν είναι άλλο από την γηπεδούχο ΤΣΣΚΑ.