07/10/2018 - 13:57

Επικίνδυνη έξοδος για την πρωτοπόρο Χάρτς!

Γράφει ο :

Ο Τάσος Ζαφειράκης αναλύει στο Sportotal.gr την αναμέτρηση Ρεϊντζερς- Χάρτς και προτείνει 2-3 τέρματα στο παιχνίδι!

ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ - ΧΑΡΤΣ : (17:00)

Από ήττα μέσα στο Λίβινγκστον με 1-0 προέρχεται η Ρεϊντζερς, καθώς πραγματοποίησε κακή εμφάνιση και αυτή ήρθε φυσιολογικά με την εμφάνιση που πραγματοποίησαν , όπως παραδέχτηκε στο τέλος του παιχνιδιού και ο Τζέραρντ. Μεσοβδόμαδα μεσολάβησε το παιχνίδι για το Γιουρόπα λιγκ κόντρα στην Ραπίντ Βιέννης, όπου εκεί έβγαλε τελικά μια σχετική αντίδραση.

Σήμερα λοιπόν έρχεται αντιμέτωπη μ ε την πρωτοπόρο Χάρτς, γεγονός που σημαίνει ότι θα πρέπει να προσπαθήσει πολύ εάν θέλει να φτάσει σε ένα νικηφόρο αποτέλεσμα.

Από την άλλη, έξι νίκες και μόνο μια ισοπαλία έχει η φιλοξενούμενη σε σύνολο επτά παιχνιδιών μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα.

Διαθέτει την καλύτερη άμυνα , καθώς έχει παθητικό μόνο 3 τέρματα, ενώ δεν υστερεί σημαντικά και στην επίθεση έναντι της σημερινής της αντιπάλου που προηγείται με 15 τέρματα.

Ντέρμπι λοιπόν, όπου στοιχηματικά θα πάμε στην επιλογή των 2-3 τερμάτων που είναι και το επικρατέστερο να συμβεί.

ΜΠΕΝΦΙΚΑ- ΠΟΡΤΟ: (19:30)

Η Μπενφίκα κέρδισε με 3-2 την ΑΕΚ στην Αθήνα κι έδειξε ότι βρίσκεται πλέον σε καλή αγωνιστική κατάσταση αυτή την περίοδο.

Άλλωστε και στο πρωτάθλημα βρίσκεται μόνο 2 βαθμούς πίσω από την κορυφή και δεν θα ήθελε τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή να χάσει κι άλλο έδαφος μετά την εκτός έδρας ισοπαλία στο Τσάβες που ισοφαρίστηκε στο 94΄ σε 2-2.

Από ευρωπαϊκό ματς προέρχεται μεσοβδόμαδα και η Πόρτο, η οποία επικράτησε εντός έδρας δύσκολα της Γαλατά με 1-0 και βάζει πλέον τις βάσεις για την πρόκριση της στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, το Τσάμπιονς Λιγκ.

Στο πρωτάθλημα επικράτησε επίσης δύσκολα 1-0 της Τοντέλα στο «Ντραγκάο», με γκολ που σημειώθηκε στο 85΄, ενώ νωρίτερα είχε χάσει βέβαια τα άχαστα.

Ντέρμπι λεπτομερειών λοιπόν, όπου η επιλογή των 2-3 τερμάτων φαίνεται κι εδώ να είναι η πιο ιδανική.