10/12/2017 - 15:03

Αμφίσκορα ματς σε Γιάννενα και Τούμπα!

Γράφει ο :

Ο Τάσος Ζαφειράκης αναλύει στο Sportotal.gr  την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός και προτείνει γκολ και από τις δύο πλευρές!

ΠΑΟΚ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: (19:30)

Από την πρώτη  εκτός έδρας νίκη επί της Ξάνθης προέρχεται η ομάδα του ΠΑΟΚ , η οποία μάλιστα συνοδεύτηκε και από μια σπουδαία εμφάνιση!

Τα πλεονεκτήματα πάντως είναι πολλά και στη σημερινή αναμέτρηση, καθώς εκτός του ότι έχει έξι εντός έδρας  νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια , για πρώτη φορά θα έχει και τους οπαδούς  στο πλευρό της, μετά τη λήξη της τιμωρίας του.

Βεβαίως , φθάνει να μην υποτιμήσει τον σημερινό της αντίπαλο, διότι  ναι μεν έχει προβλήματα, όμως δεν παύει  να είναι μια μεγάλη ομάδα με πολύ βαριά φανέλα και το σημαντικότερο είναι ότι οι ποδοσφαιριστές  του  στα μεγάλα παιχνίδια  εμφανίζονται  συσπειρωμένοι και πολύ επικίνδυνοι, όπως συνέβη εναντίον του Ολυμπιακού και της ΑΕΚ!

Οι «πράσινοι», λοιπόν, προέρχονται από την  εντός έδρας ήττα με 0-1 από τον Πανιώνιο και θα επιδιώξουν σήμερα να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα σε μια πολύ δύσκολη έδρα, όπως είναι η Τούμπα.

Έχουν και πάλι αρκετές απουσίες, επιστρέφουν όμως στην ενδεκάδα Μολέδο, Κουρμπέλης και Βιγιαφάνες!

Βεβαίως,  φαβορί για τη νίκη  είναι ο ΠΑΟΚ, όμως  ο Παναθηναϊκός έχει τη δυνατότητα να σκοράρει, τουλάχιστον μια φορά και  να  δικαιώσει  κι εμάς για την επιλογή στο  Goal, Goal!

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΛΑΜΙΑ: (17:15)

Μέτρια πορεία ακολουθεί τη φετινή περίοδο η ομάδα των Ιωαννίνων, με σημαντικές απώλειες εντός έδρας, ακόμη και από ισοδύναμες  ομάδες.

Παραμένει όμως για έξι αγωνιστικές αήττητη, με την τελευταία να καταγράφεται  μέσα στη Λάρισα (1-1), σκορ το οποίο έχει επαληθευτεί στα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της!

Η ομάδα της Λαμίας από την άλλη, προέρχεται από την εντός έδρας επεισοδιακή ισοπαλία  κόντρα στον Παναιτωλικό, όπου μέχρι το 69ο λεπτό  έχανε με 0-2  και στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε τελικά να φέρει το παιχνίδια στα ίσια!

Από πέντε  ισοπαλίες  στα έξι τελευταία παιχνίδια προέρχεται και  αυτή, δείγμα ότι και οι δύο ομάδες έχουν έφεση προς το συγκεκριμένο σημείο και μάλιστα με το ίδιο ακριβώς σκορ (1-1)!

Συνεπώς, οι πιθανότητες να σκοράρουν και οι δύο ομάδες είναι πάρα πολλές και θα το προτείνουμε  ανεπιφύλακτα!