14/05/2017 - 20:23

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 0-1 (Τελικό)

Τέλος του αγώνα. Η ΑΕΚ παίρνει πολύ σημαντική νίκη με 1-0!

92' Ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Λάζαρο να μην καταφέρνει να νικήσει τον Γλύκο από πλάγια θέση.

Χέρι του Κρέσπο μέσα στην περιοχή, όμως ο Καλογερόπουλος το θεωρεί ακούσιο.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

Φτάσαμε στο 90' πάντα μπροστά η ΑΕΚ.

Κίτρινη και στον σκόρερ του ματς, Ντίντακ.

87' Κίτρινη κάρτα και στον Πέλκα.

76' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Κίτσιου να προλαβαίνει με το κεφάλι τον Ανέστη, όμως έστειλε την μπάλα να περάσει λίγο άουτ.

75' Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες.

Και ο Μπακασέτας παίρνει τη θέση του Μάνταλου.

67' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Βαρέλα ο Μαλεζάς.

66' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με το σουτ του Χριστοδουλόπουλου να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γλύκου.

61' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Αραούχο ο Αλμέιδα.

58' Ο σκόρερ του τελικού (2ο γκολ του ΠΑΟΚ), ο Πέδρο Ενρίκε, παίρνει τη θέση του Τζάλμα Κάμπος.

52' Από μία κίτρινη σε Τζάλμα Κάμπος και Αϊντάρεβιτς.

Μια αλλαγή για τον ΠΑΟΚ στο ημίχρονο. Ο Λέο Μάτος έμεινε στα αποδυτήρια και ο Κίτσιου πήρε τη θέση του.

Άρχισε το δεύτερο μέρος στην Τούμπα.

Η ΑΕΚ μπήκε καλύτερα, θα μπορούσε να έχει πετύχει κι άλλα γκολ, όμως ο ΠΑΟΚ με την πάροδο του χρόνου ισορρόπησε, χωρίς όμως να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Ανέστη.

Τέλος του ημιχρόνου στην Τούμπα. Η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 με το Γκολ του Ντίντακ στο 10'.

Κίτρινη και στον Μάνταλο.

42' Κίτρινη κάρτα και στον Λέο Μάτος.

40' Σουτ του Τσίμιροτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Ανέστη.

37' Κίτρινη κάρτα στον Χριστοδουλόπουλο.

Βρισκόμαστε στο 35', η κατοχή είναι 47%-53% υπέρ της ΑΕΚ. Το 0-1 παραμένει.

25' Ο Βαρέλα προλαβαίνει τον Γαλανόπουλο, πριν αυτός σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, μετά από γύρισμα του Χριστοδουλόπουλου.

17' Ευκαιρία και για τον ΠΑΟΚ με τον Πέλκα να πλάσαρει άουτ από πλάγια θέση.

16' Νέα τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Γκάλο να κάνει τη σέντρα από δεξιά και τον Αραούχο με το στήθος να μην καταφέρνει να νικήσει τον Γλύκο.

Η ΑΕΚ έχει μπει πολύ δυνατά στο ματς. "Με το μαχαίρι στα δόντια" που λέμε...

10' ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΚ! (Ντίντακ) Μετά από κάθετη μπαλιά του Μάνταλου, ο Ντίντακ πλασάρει τον Γλύκο από πλάγια θέση και κάνει το 0-1!

7' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Τη χάνει ο Χριστοδουλόπουλος, ο οποίος επιχείρησε να κρεμάσει με κεφαλιά τον Γλύκο!

Η βαθμολογία των play off (αγώνες):

1. ΠΑΟΚ 2 (0)

2. Παναθηναϊκός 2 (1)

3. Πανιώνιος 1 (1)

4. ΑΕΚ 0 (0)

1' Σέντρα στο παιχνίδι!

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Γλύκος, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Κάνιας, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Πέλκας, Πρίγιοβιτς.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Ανέστης, Γκάλο, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Ντίντακ, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Αϊντάρεβιτς, Χριστοδουλόπουλος, Μάνταλος, Αραούχο.

Πρεμιέρα στα πλέι οφ του πρωταθλήματος της Super League με το ντέρμπι της Τούμπας μεταξύ του ΠΑΟΚ και της ΑΕΚ, στην άτυπη ρεβάνς του τελικού του κυπέλλου.