Κόκκινες κάρτες πήραν οι: Κουλιμπαλί και Σακχόφ

ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΠΑΟΚ, ΟΠΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΟΛΙΣ Ο ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ

Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις -και βάσει των όσων μετέφερε το συνδρομητικό κανάλι- θα τοποθετηθούν δύο ράμματα στο κεφάλι του Βλάνταν Ίβιτς. Αυτή τη στιγμή υποβάλλεται σε αξονική τομογραφία.

Στον Ευαγγελισμό βρίσκεται ο Βλάνταν Ίβιτς για να κάνει περαιτέρω εξετάσεις στο κεφάλι.

Έκτακτο: Όπως ανέφεραν στη NOVA, ο Ίβιτς πάει στο νοσοκομείο για να κάνει περαιτέρω εξετάσεις!

Αυτές τις φωτογραφίες δημοσίευσε η ΠΑΕ ΠΑΟΚ, με τον Βλάνταν Ίβιτς να δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

Οι παίκτες και οι διαιτητές έχουν φύγει για τα αποδυτήρια

ΑΠΟΧΩΡΕΙ ΚΤΥΠΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΟ Ο ΙΒΙΤΣ

Διακοπή στη Λεωφόρο

Ο ΙΒΙΤΣ ΔΕΧΘΗΚΕ ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΠΥΡΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΔΡΑ ΚΑΙ ΣΩΡΙΑΣΤΗΚΕ ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ. ΕΧΕΙ ΑΙΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ Ο ΣΕΡΒΟΣ ΚΟΟΥΤΣ.

Ο Κρέσπο πήγε να πατήσει τον Στιλ (μετά από προσπάθεια του ΠΑΟΚ να σκοράρει), ο Μπεργκ τον απώθησε δυνατά και ακολούθησαν νεύρα μεταξύ πολλών ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων. Ο Χουλτ αντέδρασε έντονα και φαίνεται να έπιασε από τον λαιμό τον Κρέσπο, ενώ ο Σάκχοφ... ξέφυγε και άρχισε να βαράει όποιον έβρισκε μπροστά του!!

54' ΞΥΛΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ

Ο Ουάρντα τράβηξε τον Κλωναρίδη για να μην του επιτρέψει να βγει στην αντεπίθεση, με αποτέλεσμα ο Κομίνης να δείξει δεύτερη κίτρινη στον Αιγύπτιο και να τον αποβάλλει

51' ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΥΑΡΝΤΑ, ΜΕ ΔΕΚΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΟΚ

47' Κίτρινη κάρτα στον Ουάρντα για μαρκάρισμα με τον αγκώνα πάνω στον Κουλιμπαλί

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

Δεύτερη αλλαγή κάνει γρήγορα-γρήγορα ο ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεβαρ παίρνει τη θέση του Κάτσε.

Η αποβολή του Ο.Βλαχοδήμου:

Odisseas Vlachodimos Red Card HD... από juniorrosenfeld

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45'+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πρίγιοβιτς μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή, κάνει το γύρισμα στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Τζάλμα Κάμπος δεν καταφέρνει να βρει την μπάλα και να την σπρώξει στα δίχτυα

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.

43' Εξαιρετική αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, ο Κλωναρίδης σηκώνει το κεφάλι και βλέπει στο δεύτερο δοκάρι τον Εμποκού αλλά κάνει κακή σέντρα και οι «πράσινοι» χάνουν την ευκαιρία να απειλήσουν την εστία του Γλύκου!

41' Σουτ του Ουάρντα έξω από την περιοχή, η μπάλα χτυπάει στον Κουτρουμπή και στη συνέχεια απομακρύνεται σε πλάγιο.

35' ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΟΚ: Ο Ιβιτς άμεσα απέσυρε τον Ενρίκε και πέρασε στο ματς τον ΝΤζάλμα Κάμπος για να  προστατέψει -προλάβει  την αποβολή του Ενρίκε που πήγαινε γυρεύοντας

33' Ο Κομίνης δεν δίνει δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ενρίκε για φάουλ πάνω στον Εμποκού

33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Εμποκού εκτέλεσε το φάουλ, ο Μπεργκ έκανε την κεφαλιά προς τα πίσω αλλά ο Γλύκος έπεσε στην αριστερή του γωνία και δεν του επέτρεψε να σκοράρει!

26' Κίτρινη κάρτα στον Ενρίκε για φάουλ στον Χουλτ.

24' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Κάτσε, η μπάλα σταματάει στο αριστερό δοκάρι του Στιλ, που είχε μείνει... άγαλμα!

Δύσκολη φάση...Γίνεται πάσα στον κενό χώρο, ο Ενρίκε φεύγει ανάμεσα απο τα δύο στόπερ κι απο κανονική θέση, ο Βλαχοδήμος κάνει έξοδο, ο εξτρεμ του ΠΑΟΚ γλιστράει, μετά τον βρίσκε ο κιπερ του ΠΑΟ, με την μπάλα να πηγαίνει προς τα πλάγια... Στην κρίση του διαιτητη, μπορούσε και κίτρινη πάντως...

Θυσιάστηκε ο Μολίνς, για να μπει ο Λουκ Στιλ

Το γκόλ του Μπέργκ

Το γκολ του Marcus Berg - Παναθηναικός - ΠΑΟΚ 1... από bamixos

20' Αποβολή για τον Παναθηναϊκό, απευθείας κόκκινη κάρτα στον Ο. Βλαχοδήμο!

Στο 19΄, 1-0 το σκορ (Μπέργκ) αλλά εδω και 3-4 λεπτά ο ΠΑΟΚ έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και γίνεται επικίνδυνος για τον Βλαχοδήμο

Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε για φάουλ στον Εμποκού.

17' Ωραία κίνηση του Πέδρο Ενρίκε, ο οποίος έκανε και το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Βλαχοδήμος έδιωξε σε κόρνερ.

Ο Χουλτ κάνει καταπληκτική μπαλιά και... τρυπάει την άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Μολίνς μπαίνει στην περιοχή από πλάγια θέση και πασάρει την κατάλληλη στιγμή στον αμαρκάριστο Μπεργκ, ο οποίος δεν είχε πρόβλημα να σκοράρει! 1-0 για τον Παναθηναϊκό!

10' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Βλαχοδήμος – Κουλιμπαλί, Χούλτ, Μολέδο, Κουτρουμπής – Ρέις, Μαρινάκης, Κλωναρίδης, Εμποκού – Μολίνς, Μπέργκ

ΠΑΟΚ: Γλύκος – Κίτσιου, Λέοβατς, Κρέσπο, Μαλεζάς – Κάτσε, Τσίμιροτ, Σάκχοφ – Ουάρντα, Ενρίκε, Πρίγιοβιτς

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο "Απόστολος Νικολαΐδης" για τη δεύτερη αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ.