03/06/2017 - 21:29

Γιουβέντους - Ρεάλ Μαδρίτης: 1-4 ΤΕΛΙΚΟ

ΤΕΛΟΣ στο ματς! Η Ρεάλ Μαδρίτης είναι πρωταθλήτρια Ευρώπης! 12ο Champions League στην ιστορία των "μερένγκες", δεύτερο συνεχόμενο και τρίτο σε τέσσερα χρόνια.

90': ΓΚΟΛ η Ρεάλ Μαδρίτης και 4-1 με τον Ασένσιο μετά από εξαιρετική ασίστ του Μαρσέλο!

89': Τελευταία αλλαγή για την Ρεάλ. Ο Κρόος αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Μοράτα.

84' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Κουαδράδο. Με δέκα η Γιουβέντους

82' Αλλαγή για την Ρεάλ. Ο Ασένσιο θα πάρει την θέση του Ίσκο.

78' Αλλαγή για την Ρεάλ. Ο Μπέιλ θα πάρει την θέση του Μπενζεμά

Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Αλέγκρι στο 78', με τον Λεμινά να παίρνει τη θέση του Ντιμπάλα.

72' Κίτρινη στον Κουαδράδο

70' Κίτρινη στον Σάντρο

71': Αλλαγή για την Γιουβέντους, ο Μαρκίζιο στη θέση του Πιάνιτς.

66' Αλλαγή για την Γιουβέντους. Ο Κουαδράδο αντί του Μπαρτζάλι

66' Κίτρινη στον Πιάνιτς

64' 3-1 για την Ρεάλ με τον Κριστιάνο Ρονάλντο και μόνο αν αυτοκτονήσει θα χάσει το τρόπαιο! Πλασέ του Κριστιάνο Ρονάλντο από το ύψος της μικρής περιοχής μετά από σέντρα του Μόντριτς και διαφορά δύο τερμάτων για την Ρεάλ.

61': ΓΚΟΛ για την Ρεάλ Μαδρίτης! 2-1 με σκόρερ τον Καζεμίρο! Φανταστική βολίδα από τα 35 μέτρα από τον Βραζιλιάνο αμυντικό, η μπάλα βρήκε λίγο και στον Κεντίρα και κατέληξε στα δίχτυα του Μπουφόν για το 2-1.

55΄ Ο Μόντριτς έκανε το σουτ εκτός περιοχής, με τον Μπουφόν να μπλοκάρει.

53': Πρώτη κίτρινη κάρτα στο δεύτερο μέρος, στον Κρόος.

Χωρίς αλλαγή οι δύο ομάδες.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Επιστρέφουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο

Ημίχρονο στον μεγάλο τελικό, 1-1 το σκορ με τα γκολ των Ρονάλντο και Μάντζουκιτς

42': Κάρτα στον Καρβαχάλ για φάουλ στον Μάντζουκιτς. Είναι η τρίτη κάρτα στον τελικό.

31': Κίτρινη κάρτα στον Σέρχιο Ράμος η πρώτη σε παίκτη της Ρεάλ για φάουλ στον Άλβες.

Το γκολ του Μάντζουκιτς

Το γκολ του Κριστιάνο:

27': Φανταστικό γκολ από τον Μάντζουκιτς, απίστευτο! Εκπληκτικό γυριστό με τον Κροάτη να έχει πλάτη την εστία και 1-1 η Γιουβέντους

Αυτός είναι ο τρίτος τελικός Champions League στον οποίο σκοράρει ο Κριστιάνο Ρονάλντο μετά από αυτόν του 2008 με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εναντίον της Τσέλσι και του 2014 με αντίπαλο την Ατλέτικο Μαδρίτης.

20': ΓΚΟΛ η Ρεάλ Μαδρίτης! Σκόρερ ο Κριστιάνο Ρονάλντο με φοβερό σουτ! Υπέροχα ξεδιπλώθηκε η ομάδα του Ζιντάν, ο Καρβαχάλ γύρισε εξαιρετικά τη μπάλα στον Κριστιάνο και εκείνος με φοβερό πλασέ στην κίνηση μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Μπουφόν.

Καλύτερη η Γιουβέντους στα πρώτα 15 λεπτά του ματς.

12':Πρώτη κάρτα στο ματς, στον Ντιμπάλα για τράβηγμα της φανέλας του Κρόος.

7': Πρώτη σπουδαία φάση στο ματς! Δυνατό σουτ του Πιάνιτς, ο Νάβας εκτινάχτηκε στη δεξιά γωνία του και απέκρουσε!

4': Δεν άργησε πολύ η πρώτη φάση στον τελικό. Ντρίμπλα του Ιγκουαΐν κατά μέτωπο και δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ο Κέιλορ Νάβας απέκρουσε ασθενώς αλλά μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

Με τις κλασικές ασπρόμαυρες εμφανίσεις η Γιουβέντους, με τις μωβ η Ρεάλ

Σέντρα στον μεγάλο τελικό

Όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα.

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και οι διαιτητές

Περίπου 10 λεπτά απομένουν για το ματς που όλοι περιμένουμε...

Η ενδεκάδα για την τυπικά φιλοξενούμενη Ρεάλ Μαδρίτης: Νάβας, Καρβαχάλ, Βαράν, Ράμος, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Κρος, Μόντριτς, Ίσκο, Μπενζεμά, Κριστιάνο Ρονάλντο.

Η ενδεκάδα για την τυπικά γηπεδούχο Γιουβέντους: Μπουφόν, Μπαρτσάλι, Κιελίνι, Μπονούτσι, Σάντρο, Πιάνιτς, Κεντίρα, Ντάνιελ Άλβες, Ντιμπάλα, Μάντζουκιτς, Ιγκουαΐν.

Οι Γιουβέντους και Ρεάλ Μαδρίτης διεκδικούν στο "Millennium Stadium" του Κάρντιφ το τρόπαιο του Τσάμπιονς Λιγκ, με τους Γιουβεντίνους να θέλουν να επιστρέψουν στην κορυφή της Ευρώπης μετά το 1996 και τους Μερέγχες να επιζητούν το δεύτερο σερί Champions League και 12ο συνολικά στην ιστορία τους.