12/08/2017 - 17:09

Παλιά... τραγική Λίβερπουλ (vid)

Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν ποτέ. Έτσι και η αλλοπρόσαλλη Λίβερπουλ. Σε ένα τρελό παιχνίδι κόντρα στη Γουότφορντ του Μάρκο Σίλβα κατάφερε να χάσει τη νίκη μέσα από τα χέρια της (3-3) με έναν γνώριμο τρόπο. Γκολ στις καθυστερήσεις...

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και ευτύχησαν να ανοίξουν νωρίς το σκορ. Στο 8' ο Οκάκα έκανε το 1-0 με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Χολέμπας. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ασύνδετοι και καθόλου απειλητικοί. Όμως ευτύχησαν στη μοναδική σοβαρή τους ευκαιρία να ισοφαρίσουν με γκολ από τον συνήθη ύποπτο Μανέ στο 29'. Όμως όπως και πέρσι ότι έχτιζε η επίθεση το χαλά η άμυνα. Κάπως έτσι λοιπόν στο 32' ο Ντουκουρέ είπε "ευχαριστώ" στο δώρο των αμυντικών του Κλοπ και έκανε το 2-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

123

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αγνώριστοι προς το καλύτερο. Μπήκαν με το γκάζι πατημένο και μέσα σε ένα δίλεπτο έφεραν τα πάνω κάτω. Στο 55' ο Φιρμίνο μετέτρεψε το πέναλτυ που κέρδισε ο Σαλάχ σε γκολ για το 2-2, ενώ στο 57' ο Σαλάχ έκανε το 3-2 γυρίζοντας το ματς υπέρ της Λίβερπουλ. Οι "ρεντς" ήταν καλύτεροι από τους γηπεδούχους αλλά άστοχοι στην τελική προσπάθεια. Έτσι λοιπόν εκεί που η Λίβερπουλ ήταν έτοιμη να πανηγυρίσει την πρώτη νίκη στης χρονιάς ξύπνησαν τα... φαντάσματα. Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και με τον Μινιολέ να έχει μερίδιο ευθύνης, ο Μπρίτος πέτυχε ένα ανέλπιστο γκολ και έφερε το παιχνίδι στα ίσα με το 3-3 να είναι το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ : Γκόμες, Γιάνμαατ (18’ Φεμενία), Καμπούλ, Μπρίτος, Χολέμπας, Ντουκουρέ, Τσαλόμπα, Κλέβερλι, Άμραμπατ, Περέιρα (46’ Ριτσάρλισον), Οκάκα (63’ Γκρέι)

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ : Μινιολέ, Αλεξάντερ-Άρνολντ (90+1’ Γκόμεζ), Λόβρεν, Μάτιπ, Μορένο, Χέντερσον, Τσαν, Βαϊνάλντουμ, Σαλάχ (86’ Μίλνερ), Μανέ, Φιρμίνο (81’ Οριζί)

Уотфорд - Ливерпуль от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.