20/12/2017 - 22:00

Άφησε εκτός Κυπέλλου την Ρόμα η Τορίνο! (vid)

Η «γκρανάτα» έκανε την έκπληξη στο Coppa Italia και νίκησε με 2-1 τη Ρόμα στο «Ολίμπικο», αφήνοντας τους «τζιαλορόσι» εκτός προημιτελικών!

Πραγματοποιώντας φοβερή εμφάνιση η Τορίνο κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για τους «8» του Coppa Italia επικρατώντας με 2-1 της Ρόμα μέσα στο «Ολίμπικο»!

Η ομάδα του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς κατάφερε να προηγηθεί στο 39ο λεπτό με κοντινό σουτ του Ντε Σιλβέστρι. Στο 72' ο Σιμόνε Εντέρα με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Μπερενγκέρ «έγραψε» το 0-2.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Τζέκο δεν κατάφερε να μειώσει από την άσπρη βούλα και η Ρόμα έχασε την ευκαιρία να ξαναμπεί στο ματς, με τον Πάτρικ Σικ να μειώνει στο 85'. Οι «τζιαλορόσι» δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν και να πάνε το ματς στην παράταση και έμειναν εκτός συνέχειας.