10/04/2019 - 14:40

Χρυσές και ασημένιες οι ελληνίδες αθλήτριες της αεροβικής στη Μπρατισλάβα!

Άκρως επιτυχημένη ήταν η συμμετοχή των Ελληνίδων αθλητριών στο Παγκόσμιο Κύπελλο αεροβικής γυμναστικής που διεξήχθη στην Μπρατισλάβα. Με εντυπωσιακές εμφανίσεις ανέβηκαν στο βάθρο στο 20th SLOVAKIA Cup όπου συμμετείχαν αθλητές και αθλήτριες από 15 χώρες.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε το τρίο των παγκορασίδων, που αποτελείται από τις Ναταλία Αγάθου, Υβόννη Κατσαφιλούδη, Ανθή Λαζάρου. Τα κορίτσια απέσπασαν την υψηλότερη βαθμολογία και με 17050 βαθμούς ανέβηκαν στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου. Η πεντάδα αποτελούμενη απο τις Υβόννη Κατσαφιλούδη, Ναταλία Αγάθου, Ανθή Λαζάρου, Γεωργία Μάστακα, Κατερίνα Σπάθα κατέκτησε την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο.

Ασημένιο μετάλλιο και για το τρίο Κορασίδων με τις Χρυσούλα Χατζίκου, Αριάδνη Γραμμένου, Ιωάννα Χιώτη που ήρθαν δεύτερες με ένα ιδιαίτερα εντυπωσιακό πρόγραμμα.

Και οι υπόλοιπες Ελληνίδες αθλήτριες πρόφεραν υψηλό θέαμα και άφησαν υποσχέσεις για το μέλλον.