ΒΟΛΕΪ

Τετάρτη, 22 Φεβρουαρίου 2017 02:22

Στο Βέλγιο για το πρώτο βήμα ο Ολυμπιακός

Στο Βέλγιο βρίσκεται η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού, ενόψει του σημερινού αγώνα με την Αστερίξ Μπέβερεν (21:30) για τα προημιτελικά του Challenge Cup.
Τρίτη, 21 Φεβρουαρίου 2017 04:00

Ο Ροντρίγκο έγινε Τίφανι (pics)

Γεννήθηκε Ροντρίγκο, έπαιξε στη Β' Εθνική ανδρών Βελγίου βόλεϊ και πήρε μεταγραφή ως Τίφανι σε γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Ιταλίας.
Σάββατο, 18 Φεβρουαρίου 2017 22:49

Παμβοχαϊκός - Φοίνικας Σύρου 3-2

Ο Παμβοχαϊκός νίκησε με 3-2 σετ τον Φοίνικα Σύρου στο ντέρμπι για την 4η θέση του πρωταθλήματος και ύστερα από αμφίρροπη αναμέτρηση 128 λεπτών.
Σάββατο, 18 Φεβρουαρίου 2017 22:46

Ο Ολυμπιακός άνετα την Ορεστιάδα 3-0

Ο Ολυμπιακός έκανε άπταιστη διαδρομή στον αγώνα, ενώ στο 3ο σετ ξεκίνησε βασικός ακραίος ο Ρουμελιωτάκης στη θέση του Τσούπκοβιτς καθώς ο Σλόμπονταν Μπόσκαν ενόψει της δύσκολης συνέχειας σε πρωτάθλημα και κύπελλο θέλει να έχει ετοιμοπόλεμους όλους τους παίκτες του.
Ο Παναθηναϊκός για να προλάβει τα χειρότερα,εξέδωσε ανακοίνωση για το αυριανό ντέρμπι αιωνίων στο βόλλεϊ γυναικών.
Πέμπτη, 16 Φεβρουαρίου 2017 20:16

Την Κυριακή το «αιώνιο» ντέρμπι

Την ερχόμενη Κυριακή ορίσθηκε το ντέρμπι των αιωνίων της 18ης αγωνιστικής της Α1 βόλεϊ γυναικών ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό στο Μετς.
Ο Πανναξιακός νίκησε 3-0 σετ τον ΑΟ Θήρας στη Νάξο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου βόλεϊ γυναικών και προκρίθηκε στο φάιναλ φορ της διοργάνωσης, περιμένοντας την κλήρωση της Παρασκευής.
Πέμπτη, 16 Φεβρουαρίου 2017 01:37

Ο Ολυμπιακός νίκησε τον Ηρακλή Κηφισιάς

Ο Ολυμπιακός νίκησε 3-1 σετ τον Ηρακλή Κηφισιάς για τα προημιτελικά του Κυπέλλου βόλεϊ των γυναικών και προκρίθηκε στο φάιναλ φορ της διοργάνωσης, περιμένοντας τον αντίπαλο στην κλήρωση της Παρασκευής.
Ο Παναθηναϊκός νίκησε άνετα 3-0 σετ τους Μακεδόνες Αξιού στο κλειστό του Μετς για τα προημιτελικά του Κυπέλλου βόλεϊ γυναικών και πήρε το «εισιτήριο» για το φάιναλ φορ της διοργάνωσης.
Πέμπτη, 16 Φεβρουαρίου 2017 00:58

Ο ΠΑΟΚ εκτός προημιτελικών του CEV Cup

Ο ΠΑΟΚ έχασε 1-3 σετ από την Τουρ στη Γαλλία στο δεύτερο μεταξύ τους ματς για τους «16» του CEV Cup βόλεϊ των ανδρών και, σε συνδυασμό με την ήττα με 2-3 σετ στην πρώτη αναμέτρηση στην Πυλαία, έμεινε εκτός των προημιτελικών της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.
Τέσσερα ματς το ερχόμενο Σάββατο θα διεξαχθούν, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Volley League.
Τετάρτη, 15 Φεβρουαρίου 2017 02:02

Ο ΠΑΟΚ πάει για την υπέρβαση

Στη Γαλλία βρίσκεται ο ΠΑΟΚ για το σημερινό ματς στις 19:00 με την Τουρ στη ρεβάνς του 2-3 της Πυλαίας και θα προσπαθήσει να πάρει την πρόκριση στα προημιτελικά του CEV Cup βόλεϊ των ανδρών.
Τετάρτη, 15 Φεβρουαρίου 2017 01:01

MVP ο Μπέλος

Ο διαγώνιος του Παναθηναϊκού Χρίστος Μπέλος αναδείχτηκε πολυτιμότερος αθλητής - MVP Βίκος Cola της 16ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Volley League «Πάμε Στοίχημα» 2016-17.
Στη Γλυφάδα θα γίνει το final 4 του Κυπέλου βόλεϊ γυναικών.
Δευτέρα, 13 Φεβρουαρίου 2017 12:17

Βόλεϊ: Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός νίκησε εύκολα με 3-0 τον Ηρακλή Χαλκίδας στο κλειστό του Ρέντη, στη αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική της Α1 βόλεϊ των Ανδρών.
Παρασκευή, 10 Φεβρουαρίου 2017 02:22

Δεν έγινε δεκτή η παραίτηση Τσαλόπουλου

Ο αγώνας με τον Ολυμπιακό στην Πυλαία έχει τελειώσει και οι Θεσσαλονικείς διαμαρτύρονται έντονα για την διαιτησία. Λίγες ώρες αργότερα ο πρόεδρος του ΤΑΠ Αντώνης Τσαλόπουλος παραιτείται ως ένδειξη διαμαρτυρίας. Την παραίτησή του συζήτησε ο ΑΣ, δεν την έκανε δεκτή και οι... ασπρόμαυροι συνεχίζουν ενωμένοι για την συνέχεια.
Ο Ολυμπιακός συμπλήρωσε την οκτάδα των προημιτελικών στο κύπελλο βόλεϊ, κερδίζοντας το τελευταίο εισιτήριο.
Τετάρτη, 08 Φεβρουαρίου 2017 23:46

Δύσκολη πρόκριση πήρε ο Παναθηναϊκός

Θύμα έκπληξης παραλίγο να πέσει ο Παναθηναϊκός στους «16» του Κυπέλλου βόλεϊ ανδρών, όταν προηγήθηκε 2-0 του μαχητικού ΟΦΗ, όμως τελικά κατάφερε στο τάι μπρέι να πάρει την πρόκριση.
Τετάρτη, 08 Φεβρουαρίου 2017 11:15

Λάμψη στην εκδήλωση του ΑΣΦΠ ΚΡΟΝΟΣ! (pics)

Ολυμπιονίκες, διεθνείς αθλητές, δημοσιογράφοι, δήμαρχοι, επιχειρηματίες και πολύς κόσμος παραβρέθηκαν στη κοπή της πίτας που οργάνωσε με μεγάλη επιτυχία η διοίκηση του Αθλητικού Σωματείου Φίλων Πετοσφαίριστης ΚΡΟΝΟΣ Αγίων Αναργύρων!
Τρίτη, 07 Φεβρουαρίου 2017 23:36

«Θρυλική» πρόκριση τα κορίτσια

Ο Ολυμπιακός πανηγύρισε μεγάλη πρόκριση στα προημιτελικά του Challenge Cup Γυναικών.
Ο Σλόμπονταν Μπόσκαν συνεχάρη τους παίκτες του για την κατάθεση ψυχής που έκαναν στο Παλατάκι και έφεραν τη μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό επί του ΠΑΟΚ, ενώ προέβλεψε πως όλα τα ντέρμπι ως το τέλος του πρωταθλήματος θα ναι… δραματικά ως προς τη διακύμανσή τους.
Στις διαιτητικές αποφάσεις στάθηκε ο Γιάννης Καλμαζίδης μετά το τέλος του αγώνα με τον Ολυμπιακό. Ο προπονητής του ΠΑΟΚ άφησε αιχμές λέγοντας ότι ήθελαν να στρέψουν επάνω τους την προσοχή αλλά –μεταξύ άλλων- παραδέχθηκε ότι οι παίκτες τους αγωνίστηκαν κάποιες στιγμές σαν να ένιωθαν φόβο.
Τρίτη, 07 Φεβρουαρίου 2017 00:24

Παραίτηση-βόμβα του προέδρου του ΠΑΟΚ

Ραγδαίες εξελίξεις στον ΠΑΟΚ, απόρροια των σοβαρών και δικαιολογημένων παραπόνων που έχουν για τη διαιτησία του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό!
Πολύ σκληρός για να πεθάνει, ήτοι να ηττηθεί αποδείχθηκε ο Ολυμπιακός στην Πυλαία, στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ για την 15η αγωνιστική της Α1 βόλεϊ των ανδρών.
Το Σάββατο θα διεξαχθεί το παραδοσιακό ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής της Α1 βόλεϊ γυναικών ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ.
Ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός προκρίθηκαν άνετα στα προημιτελικά του Κυπέλλου βόλεϊ γυναικών. Οι «ερυθρόλευκες» νίκησαν στη Νέα Σμύρνη 3-0 σετ τον Πανιώνιο και οι «πράσινες» επικράτησαν με το ίδιο σκορ τον Αίαντα Εύοσμου.
Τετάρτη, 01 Φεβρουαρίου 2017 22:53

Βόλεϊ: Ηττήθηκε ο ΠΑΟΚ από την Τουρ

Την ήττα με 3-2 σετ από την Τουρ στην Πυλαία γνώρισε ο ΠΑΟΚ, στο πρώτο ματς για τους «16» του CEV Cup βόλεϊ ανδρών. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» δυσκόλεψε την προσπάθεια πρόκρισης στα προημιτελικά της δεύτερης τη τάξει διοργάνωσης.
Η ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει τη γαλλική Τουρ (19:00, Cosmotesport 6) στην πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων για τη φάση των «16» του CEV Cup.
Τετάρτη, 01 Φεβρουαρίου 2017 01:21

Την πρώτη δύσκολη αποστολή έχει ο ΠΑΟΚ

Την πρώτη δύσκολη αποστολή κόντρα στην Τουρ έχει ο ΠΑΟΚ σήμερα Τετάρτη, υποδεχόμενος την πανίσχυρη γαλλική ομάδα στις 19:00 στην Πυλαία στο πρώτο τους ματς για τους «16» του CEV Cup βόλεϊ των ανδρών.
Τετάρτη, 01 Φεβρουαρίου 2017 00:56

Τη Δευτέρα το ντέρμπι ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

Την Δευτέρα θα διεξαχθεί το μεγάλο ματς της 15ης αγωνιστικής της Volley League ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό.
Απουσιάζει το μεγάλο ζευγάρι από τις δύο πρώτες αγωνιστικές του Κυπέλλου βόλεϊ Ανδρών μετά την σημερινή κλήρωσε στα γραφεία της ΕΟΠΕ.
Σάββατο, 28 Ιανουαρίου 2017 21:48

Συγχαρητήρια Μαρινάκη για το Λιγκ Καπ!

Τα θερμά του συγχαρητήρια στην ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού για την κατάκτηση του 4ου Λιγκ Καπ έδωσε και ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Βαγγέλης Μαρινάκης.
Σάββατο, 28 Ιανουαρίου 2017 21:43

Τελικός Λιγκ Καπ: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 3-0

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο Ολυμπιακός τον τελικό του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς». Οι «ερυθρόλευκοι» κυριάρχησαν επί του ΠΑΟΚ με 3-0 σετ στο «Μελίνα Μερκούρη» στο Ρέντη και μέσα σε αποθέωση διατήρησαν τον τίτλο, κατακτώντας και τον πρώτο τίτλο στη σεζόν.
Παρασκευή, 27 Ιανουαρίου 2017 16:56

Βόλεϊ: Στον ΠΑΟΚ ο Στάροβιτς

Ο Σάσα Στάροβιτς εντάχθηκε στο έμψυχο δυναμικό της ομάδας βόλεϊ του ΠΑΟΚ. Ο Σέρβος διαγώνιος έρχεται να καλύψει το κενό του Ερνάντο Γκόμεζ.
Παρασκευή, 27 Ιανουαρίου 2017 04:19

Χώρισαν οι δρόμοι Παναχαϊκής-Μπαράχα

Χώρισαν οι δρόμοι της Παναχαϊκής με τον Μεξικανό ακραίο Αλεχάντρο Μπαράχας, λόγω επιθυμίας του παίκτη να μεταβεί στην πατρίδα του.
Ο Νίκος Νεόφυτος είναι ο νέος προπονητής της Κύζικου Νέας Περάμου.
Παρασκευή, 27 Ιανουαρίου 2017 02:42

MVP o Χριστόφας

Ο διαγώνιος - κεντρικός του Ηρακλή Νίκος Χριστόφας αναδείχτηκε πολυτιμότερος αθλητής (MVP) της 14ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α1 Ανδρών.
Αναλυτικά, τα ζευγάρια των «16»:
Ο ΠΑΟΚ «καθάρισε» 3-0 σετ τον Ηρακλή στην Πυλαία στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για τα ημιτελικά του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» και προκρίθηκε στον τελικό της διοργάνωσης, όπου του ερχόμενο Σάββατο θα αντιμετωπίσει στου Ρέντη τον Ολυμπιακό, διεκδικώντας το πρώτο του τρόπαιο στο θεσμό.