17/05/2017 - 18:07

ΑΕΚ - Πανιώνιος 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

Πάρα πολύ σημαντικό τρίποντο για τον Πανιώνιο. Άντεξε η ομάδα του Μιλόγεβιτς στην πίεση της ΑΕΚ. Πρώτη εκτός έδρας νίκη στην ιστορία του στα πλέι οφ και στην πρώτη θέση προσωρινά οι "κυανέρυθροι".

Τέλος! ΑΕΚ - Πανιώνιος 0-1

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

Ένταση και νεύρα στα τελευταία λεπτά!

89' Δοκάρι για την ΑΕΚ! Γύρισμα του Σιμόες, η μπάλα κόντραρε πάνω στον Οικονόμου και κατέληξε στο δοκάρι του Γιαννιώτης.

85' Σχεδόν όλη η ΑΕΚ μπροστά τώρα για τα τελευταία πέντε λεπτά. Μένουν πολλοί κενοί χώροι πίσω βέβαια. Δεν υπάρχει άλλη επιλογή.

79' Εκπληκτική απόκρουση του Γιαννιώτη σε σουτ του Γκάλο!

73' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Κεφαλιά του Αλμέιδα, η μπάλα περνάει άουτ.

65' Πολύ κακό ματς από την 'Ενωση με μοναδική ευκαιρία το σουτ του Γκάλο στο 37'.

Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Πέκχαρτ, μέσα ο Αλμέιδα.

Δέκα λεπτά παιχνιδιού στο β' ημίχρονο, ΑΕΚ - Πανιώνιος πάντα στο 0-1.

Δεν αλλάζει τρόπο παιχνιδιού ο Πανιώνιος. Περιμένει πίσω από τη σέντρα και θα ψάξει κάποια αντεπίθεση. Η ΑΕΚ δεν έχει άλλη επιλογή από το να βγει μπροστά για να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

46' Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: ΑΕΚ - Πανιώνιος 0-1 με το γκολ του Γεσίλ από το 7'

37' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο σούταρε στην κλειστή γωνία του Γιαννιώτη, ο Έλληνας κίπερ όμως απέκρουσε και κράτησε το μηδέν.

36' Στο 80% έχει φτάσει η κατοχή μπάλας για την ΑΕΚ!

Kαμία αξιόλογη φάση για την ΑΕΚ μέχρι τώρα. Ο Πανιώνιος αμύνεται πολύ καλά.

Το γκολ του Γεσίλ:

Από το Σεπτέμβριο του 2015 είχε να σκοράρει ο Γεσίλ στην καριέρα του και το πέτυχε σήμερα απέναντι στην ΑΕΚ.

Προσπαθεί να βγάλει αντίδραση μετά το γκολ που δέχθηκε η ΑΕΚ. Κυρίως με σέντρες του Γκάλο από τα δεξιά.

7' ΓΚΟΟΛ για τον Πανιώνιο! Ο Γέσιλ με ωραίο σουτ ανοίγει το σκορ!

Με 4-3-3 αγωνίζεται η ΑΕΚ, με 4-2-3-1 ο Πανιώνιος.

1' Σέντρα στην αναμέτρηση!

Σχεδόν άδειο το γήπεδο. Κόσμο βλέπουμε μόνο στο κέντρο, αλλά ελάχιστο.

Στον πάγκο για την ΑΕΚ είναι οι εξής : Ανέστης, Κολοβέτσιος, Μπακάκης, Μπακασέτας, Πατίτο, Αλμέιδα, Χριστοδουλόπουλος.

Στον πάγκο για τον Πανιώνιο είναι οι εξής: Μπαντής, Γκιοατά, Ταπόκο, Λάμπρου, Σαββίδης, Μαχμούτοβιτς, Καθάριος.

Λίγα λεπτά απομένουν για την έναρξη του ματς στο "μουντό" και κρύο λόγω καιρού, ΟΑΚΑ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΕΚ (Χιμένεθ): Μπάρκας, Γκάλο, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Αϊντάρεβιτς, Βάργκας, Πέκχαρτ, Αραούχο.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Μπεν, Μασούντ, Μασούρας, Γεσίλ.

Η ΑΕΚ υποδέχεται στο ΟΑΚΑ τον Πανιώνιο στη δεύτερη αγωνιστική των πλέι οφ της Super League και θέλει τη νίκη για να διατηρηθεί στην πρώτη θέση του μίνι πρωταθλήματος.