21/05/2017 - 20:26

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 1-0: LIVE

Τέλος στο ματς. Η ΑΕΚ επικράτησε 1-0 του Παναθηναϊκού χάρη στο τέρμα του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου. Στους έξι βαθμούς η ΑΕΚ, στους δύο μένει ο Παναθηναϊκός στη βαθμολογία των πλέι οφ.

Το γκολ του Λάζαρου:

Το Γκολ του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου -ΑΕΚ... από bamixos

92' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Πέκχαρτ.

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

90' Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες για φάουλ στον Ζέκα. Σωστή η κάρτα.

Ο Λάζαρος είδε την μπάλα να του στρώνεται έξω από την περιοχή και με ωραίο σουτ σημάδεψε την γωνία του Στιλ. Δεν πανηγύρισε το γκολ.

85' ΓΚΟΟΟΟΛ 1-0 Η ΑΕΚ!

83' Κίτρινη κάρτα στον Λέτο για διαμαρτυρία.

82' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Πέκχαρτ στη θέση του Γαλανόπουλου.

82' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μεγάλη απόκρουση του Στιλ σε σουτ του Γαλανόπουλου. Στη συνέχεια κόντραραν τα σουτ των Αραούχο και Ντίντακ.

76' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Στάικος αντί του Εμποκού, που δεν μπορεί να συνεχίσει λόγω μυϊκού προβλήματος.

75' Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Εμποκού. Ζήτησε αλλαγή.

74' Μακρινό σουτ του Κλωναρίδη, η μπάλα πέρασε άουτ.

Έχει βαρύνει και ο αγωνιστικός χώρος από την συνεχή βροχή.

68' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπουμάλ αντί του Βλαχοδήμου.

65' Σωστή υπόδειξη του Αραούχο σε θέση οφσάιντ.

63' Έχει πέσει η τάση του ρεύματος λόγω της βροχόπτωσης. Μίνι διακοπή στο ματς.

63' Ο Μάνταλος δεν πρόλαβε μια κάθετη μπαλιά από πλάγια θέση. Ο αρχηγός της ΑΕΚ δεν έπρεπε να συνεχίσει την προσπάθειά του αφού ήταν σε θέση οφσάιντ, αλλά ο βοηθός δεν το είδε.

60' Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Ο Λέτο αντί του Μολίνς.

60' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Αραούχο και Λάζαρος στο ματς αντί Αλμέιδα και Μπακασέτα.

59' Υπόδειξη του Μολίνς σε θέση οφσάιντ. Ήταν πιο μπροστά από τον Βράνιες. Σωστή υπόδειξη.

55' Ωραία ενέργεια του Κλωναρίδη, έσπασε πανέξυπνα την μπάλα στον Βλαχοδήμο, που δεν τελείωσε γρήγορα την φάση και στην συνέχεια έχασε την μπάλα απ' τους αμυντικούς της ΑΕΚ.

54' Σε θέση οφσάιντ υπέδειξε ο βοηθός τον Μολίνς.

53' Σωστή υπόδειξη του Αλμέιδα σε θέση οφσάιντ.

51' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Κουτρουμπής απέφυγε με το κοντρόλ του τον Τσίγκρινσκι, όμως σούταρε ψηλά άουτ από δύσκολη γωνία.

47΄ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Γύρισμα του Μπακάκη από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε απ' όλους και ο Αλμέιδα αστόχησε με πλασέ από το ένα μέτρο

0-0 το σκορ του πρώτου ημιχρόνου

45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

44' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα του Ντίντακ από τα αριστερά, ο Μάνταλος με την αγαπημένη του κίνηση ως κρυφός κυνηγός πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα δίπλα από την εστία του Στιλ.

40' Φάουλ του Αλμέιδα στον χώρο της μεσαίας γραμμής στον Ζέκα. Ο Θάνος δεν είδε την παράβαση, στην οποία μάλιστα θα μπορούσε να δώσει και κίτρινη κάρτα στον επιθετικό της ΑΕΚ.

37' Υπόδειξη του Αλμέιδα σε θέση οφσάιντ. Σωστός ο βοηθός σε αυτή την περίπτωση, αφού ο Πορτογάλος ήταν πιο μπροστά απ' τον Μολέδο.

34' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Εμποκού, μπλόκαρε ο Ανέστης.
Στο 20' ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 0-0.

Έχει ανέβει η ΑΕΚ που κλέβει εύκολα τη μπάλα από τους "πράσινους". Δεν μπορούν να περάσουν τη σέντρα οι παίκτες του Παναθηναϊκού.

Στο κέντρο η μπάλα στα πρώτα λεπτά. Καμία ομάδα δεν μπορεί να κρατήσει κατοχή.

5' Παραμένει το ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 0-0.